ANA SAYFA 

 BÖLÜMLERİMİZ 

 DOKTORLARIMIZ 

 HAKKIMIZDA 

 GALERİ 

 İLETİŞİM 

İmplant Nedir ? İmplant ile Ömür Boyu Sağlıklı Bir Gülüşe Sahip Olun


İmplant nedir?implant uygulama
İmplant, eksik dişlerin üzerine protez yapabilmek için kullanılan titanyum vida sistemidir. İmplantlar çene kemiği köküne yerleştirilerek diş kökü  görevi yaparlar. Tek diş eksikliklerinde, komşu sağlam dişlere dokunulmadan eksik dişi tamamlamak mümkündür. Çoklu diş eksiği olanlarda; sabit protezleri ve hareketli protezleri de kullanmak mümkündür. Tam dişsizlik durumlarında ise; özellikle alt çenede kullanımı zor olan, ağızdan sürekli çıkan hareketli protezleri implantlar sayesinde sabitlemek mümkündür.
 
İmplantların tedavi süreci nasıldır?
İmplant tedavisi sonunda, protezlerin tamamlanması klasik tedavilere göre daha uzun sürmektedir. Titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 3 ile 4 ay, ilave olarak çene kemiğine herhangi bir işlem yapıldığında veya üst çenede sinüs boşluğuna işlem uygulanmışsa 6 aya kadar beklemek gerekmektedir. 
 
İmplant üzerine uygulanacak protezler nasıldır?
İmplant üzerine yapılacak protezler vakanın özelliğine göre değişik tiplerde olabilir. Bunlar, kolayca temizlenmesi için hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde olabileceği gibi diş hekimi tarafından çıkartılabilecek şekilde de uygulanabilir. Size en uygun olan tasarımı hekiminiz tedaviniz başlamadan önce belirtecektir.
 
Eksik olan bütün dişler için implant gerekli midir?
Eğer eksik diş sayısı birden fazla ise implant uygulanacak bölgeye bağlı olarak tek bir implant, iki ya da üç dişin yerini alabilmektedir.

İmplantların avantajları nedir?
• Daha sağlıklı ve estetik diş görünümü kazanılır.
• Daha iyi çiğneme ve her istediğini yiyebilmeye kavuşulur.
• Özgüvenin kazanılmasıyla daha mutlu bir sosyal hayata kavuşulur.
• Her şeyi yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenmeye geçilir.
 
İmplant işlemi ağrılı mıdır? 
İmplantlar; lokal anestezi altında yalnızca implantın uygulanacağı bölge uyuşturularak yapılan işlemlerdir. İşlem öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci ağrısız bir şekilde atlatılır. İşlemden sonra ilk 24 saat içinde yapılan soğuk tampon uygulamasıyla ödem hızlıca azalacaktır. Şiddetli ağrılar görülmez, diş hekimi tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar ilk gün oluşabilecek ağrıyı kolaylıkla kontrol altına almakta yeterlidir.
 
İmplantlar uzun ömürlü müdür?
İmplantların ömrü doğal dişler gibidir. Ağız ve diş bakımı iyi yapıldığı sürece çok uzun yıllar kullanılabilir.

 
 
Paylaş: